środa, 10 sierpnia 2011

Alexander McQueen: Savage Beauty

Alexandra McQueena z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego niekonwencjonalne i dość kontrowersyjne projekty mógł zobaczyć każdy, bowiem w nowojorskim Metropolitan Museum's Costume Institute odbyła się wystawa zatytułowana "Savage Beauty" ("Dzikie piękno").


Tak jak można się było spodziewać, chętnych było co nie miara. Kilkugodzinne kolejki nie zniechęciły odwiedzających i nie ma się co dziwić, moim zdaniem to jedna z nielicznych wystaw, która wzbudziła u mnie tak duże zainteresowanie. Jak podaje Gazeta.pl łączna liczba zwiedzających osiągnęła 661,5 tysiąca gości co daje wystawie "Savage Beaty" zaszczytne 8 miejsce w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wystaw w ponad 140-letniej historii muzeum. A przecież doskonale kojarzymy takie sławy jak "Mona Lisa" czy "Picasso".


Jeżeli chodzi o samą wystawę najbardziej do gustu przypadły mi dwie sekcje : ROMANIC PRIMITIVISM i ROMANTIC NATURALISM. To tu dzieła McQueena są najbliższe mojej osobie. Idealne kolory, dziewczęcość w każdym calu, dbałość o każdy szczegół. Mój numer jeden to suknia z kwiatów ( 7:20 na filmiku zamieszczonym poniżej), a także jego kultowe buty, tm razem w beżowym wydaniu (8:00).


Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie widzieli wystawy zapraszam na multimedialny pokaz :

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz